top of page

küçük sorular

Neden Doğada bir ev?

Doğada Bir Ev modülleri mimarlar ve mühendisler tarafından tasarlanmış yalınlık, durağanlık ve küçülme isteklerini sonuna kadar karşılayan teknik olarak römork üzerine inşa edilmiş ve tam zamanlı bir yaşam için tasarlanmış mobil küçük evlerdir.

Doğada bir evde her mevsim yaşanır mı ?

Dört mevsim kullanılabilmesi  için gerekli izolasyon sağlanmış ve teknik donanımları buna göre uyarlanmıştır.

Doğada Bir Ev'i çekecek aracın özellikleri ne olmalıdır?

Doğada bir ev modüllerini taşımak için dört çekeri bulunan bir arazi aracı öneriyoruz. Aracınızın uygunluğunu öğrenmek için bize danışabilirsiniz.  Ayrıca, aracınızın olmadığı durumlarda gerekli taşıma işlemleri profesyonel ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

Türkiye' deki mobil evler (karavanlar);

Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından belirlenmiş kanunlar ve yönetmelikler doğrultusunda düzenlenmektedir. Bu sayede, mobil evlerimiz plakalı ve ruhsatlı birer karavan olarak kara yollarına çıkmaktadır.

Mobil bir evde yaşamanın yasal zorunlulukları nelerdir?
Mobil bir evde yaşamanın enerjiye nasıl erişir?

Doğada Bir Ev şebekeden bağımsız veya şebekeye bağlı olabilir. Şebekeden uzak, elektriğin olmadığı bir yere gidecekseniz, evinizdeki elektrikli cihazları kullanabilmeniz için rüzgâr veya güneş enerjisine ihtiyacınız olacaktır. Firmamız tarafından üretilen karavanlar size bu imkanları da sunabilmektedir.

Aşırı bir dünyada, basit bir yaşam; aşırı tüketime ayak uydurmak yerine sadece ihtiyacınız olanı kullanmanıza olanak tanıyan, daha sade ve daha az tüketen bir yaşam tarzını teşvik eder.

Doğada bir ev'de sürdürülebilir bir yaşam mümkün mü?

Tüm karavanlarımızı Karayolları Standartları’ nda ve fırtına kuvvet rüzgarlarına dayanacak şekilde inşa ediyoruz. Kulağa aşırı gelebilir, ancak yolda 90 km / saat hızla ilerliyorsanız, teknik olarak karavanınızı fırtına rüzgâr hızlarına maruz bırakıyorsunuz.

Doğada Bir Ev’in olumsuz hava koşullarına karşı güvenli ve sağlam olması mümkün müdür ?
Doğada bir ev'de ısınma çözümleri nelerdir?

Evlerimiz çok iyi yalıtılmıştır ve evlerde soğuk havalarda konforlu bir yaşam sürebilirsiniz. Elektrik şebekesine bağlandığınız yerlerde klima ve benzeri ısıtıcıları kullanabileceğiniz gibi bağımsız olarak odun sobasını da kullanabilirsiniz.

Küçük evler şebekeden bağımsız veya şebekeye bağlı olabilir. Şebekeden uzak, suyun olmadığı bir yere gidecekseniz  bir su kaynağına ve atıkları işlemenin bir yoluna ihtiyacınız olacaktır. Küçük ev'in yerleşeceği arazinin durumuna göre çözümler üretilmesinin yanında firmamız tarafından üretilen karavanlar size bu imkanları da sunabilmektedir.

Doğada bir ev'de temiz su ve pis su sorununa nasıl çözümler sunuluyor? 
Kişiye özel Doğada bir ev tasarımı yapılabilir mi?

İster hazır modüllerimizden birini seçebilir isterseniz mimar ve içmimarlardan oluşan uzman ekibimizle size özel Doğada bir ev'inizi tasarlayabiliriz.

bottom of page